İvrindi’de Süt Sığırı Yetiştiricisi Kursu

BALIKESİR’in İvrindi ilçesinde, Halk Eğitimi Merkezi ve Gökçeyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliğinde gerçekleştirilen, Süt Sığırı Yetiştiricisi Kursları tamamlandı. Kursu başarıyla bitiren 72 yetiştiriciye belgeleri törenle verildi.

Sertifika törenine İvrindi Kaymakamı Server Sinanoğlu, İvrindi Belediye Başkanı Recai Baytar, Büyükşehir Belediyesi Kırsal Kalkınma Daire Başkanı Ahmet Mekin Tüzün, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Demir, İlçe Müftüsü Mehmet Emin Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yücel, HAYKOP Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Özen, ALTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Akdoğan, Ziraat Odası Başkanı Hasan Hüseyin Koyun ile Gökçeyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Yönetim Kurulu üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Arif Kunduzcu ‘da, “Bölgemizin gelişmesi ve kalkınması adına yürütülen faaliyetlerin eğitim ayağı kurumumuz tarafından yapılmaktadır. Yetişkin eğitiminde ilçemizin bütün kırsal mahallelerine kadar hizmet ulaştırdık. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında şu ana kadar İvrindi merkez ve mahallelerde 120 kursta, 2 bin 500 kursiyere eğitim verildi. Bu eğitimlerden 10’u hayvan yetiştiriciliği alanındadır. Süt Sığırı Yetiştiricisi ve Koyun Yetiştiriciliği kurslarında 400 vatandaşa eğitim verildi. Gökçeyazı Mahallesinde 2 Süt Sığırı Yetiştiricisi Kursunda 72 kursiyere eğitim verildi. Biz de Halk Eğitimi Merkezi olarak kursiyerlerimize ve katkılarından dolayı kurs öğretmenimiz veteriner hekim Halil Kısa’ya teşekkür ederiz. Kursiyerlerimize aldıkları belgelerin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: